Laky Models Own - Colour Chrome Collection

Dlouho jsem vyhlížela nějakou kolekci metalických laků a dlouho dlouho nic. Maximálně tak nějaké ty moderní "foil" lak, ale ty pravé nefalšované metalické laky s nádechem osmdesátek, které nejdou plynule nalakovat ani na super hladký nehet a vypadají vždycky minimálně o padesát procent hůř, než si je přestavujete, těch jsem se dočkala až po letech. Pokud vím, tak poslední velká kolekce metalických laků byla Romantique od China Glaze z jara 2009 - období začátků mé lakové vášně. Osvěžit paměť a zatlačit slzu můžete u AYD. Nojono, první lásky se prostě nezapomínají... A teď, po bezmála šesti letech konečně kolekce Colour Chrome od Models Own. Ach!
Jak jste už pochopili, nedělám si o těchto lacích žádné iluze. Co mě na nich tedy, krom sentimentální vzpomínky, tak přitahuje, že jsem si jich koupila rovnou a bez váhání hned všech deset?

Důvody jsou dva. První je jednoduchý - razítkování - mám tuhle metodu zdobení moc ráda (i když jsem na ni měla čas naposled před lety) a tyhle metalické laky jsou razítkovací královny, které převálcují kdekteré speciální laky. Posuďte sami.

Druhým důvodem je to, co metalické laky dělají, když se aplikují v tlusté vrstvě a chvíli nechají být. Na nehtech si tenhle efekt nikdy neužijete, ale při výrobě šperků a podobně je to přesně to, proč tuto svojí techniku tak miluju. Tyhle laky totiž umí úžasné kouzlo - začne to v nich vřít a tvořit malá jezírka, které se zvětšují a zvětšují až zaschnou do zvláštní barevné sítě. 

První natěšené lakování - co nehet, to jiný odstín.
V mobilové kvalitě... Takže není vidět pruhování,
ale nedejte se mýlit...
No a lakování? Ale tak jo, v podstatě by to asi taky šlo. Hned jak mi laky došly, nalakovala jsem každý z desíti laků na jeden prst. Bez podlaku a nadlaku v jedné vrstvě, která sama o sobě perfektně kryje. Takže když potřebujete opravdou rychlovku, jsou metalické laky ideál.

Levá ruka hned po natupování.
To čištění si fakt užijete.
...jen od nich nemůžete čekat nic takového jako výdrž. Samotné mi nevydrželi ani několik hodin úplně běžného fungování. Napodruhé jsem je lakovala na vyleštěné nehty, podkad Nfu Oh Aqua Base, dvě vrstvy laku, navrch CND Vinylux Weekly Top Coat. I toto vražedné kombo vydrželo bez ztráty kytičky ani ne tři dny. A ne, ani vyleštěné nehty a nejlepší vyrovnávací podklad nezpůsobily, že by snad lak vypadal hladce, děkuji za optání.

Levá ruka od palce k malíčku: Mauve/Blue - Blue/Silver -
Silver/Pink - Pink/Indigo - Indigo/Gold
Nejlepší způsob, jak metalické laky nanášet, je asi tupování houbičkou. Teď se konečně dostávám k manikúře o které měl celý tento článek být - použila jsem všechny laky z kolekce a v náhodném pořadí se udělala barevný přechod tak, že byl vždy v půlce jednoho nehtu a stejná barva zasahovala i na vedlejší prsty. Na některé kombinace jsem se nemohla vynadívat. Na fotkách to bohužel tak nevynikne a některé nehty vypadají až hrubě, ale skutečný efekt byl plynulý a připomínal barevný přechod měňavých laků. Bohužel výdrž opět nula nula nic, takže už druhý den jsem ani nemohla udělat lepší fotku.

Pravá ruka od palce k malíčku: Mauve/Gold - Gold/Carise -
Carise/Green - Green/Rose - samotná Rose (lakovaná, pruhující)
Na úplný závěr ještě něco málo o jednotlivých odstínech. Mnohé jsou si hodně podobné a rozhodně nejsou nijak barevně výrazné. Až na jednu výjimku - Chrome Cerise - ta je opravdu nečekaně výrazně červená. Ostatní odstínu na lahvičce nebo na promofotkách nesahají v intenzitě ani po kotníky. Což ovšem neznamená, že nejsou krásné. Mým favoritem je Chrome Rose - nádherná barva růžového zlata, kterou jsem ještě ve sbírce neměla a okamžitě jsem se do ní zamilovala. Na pravé ruce ji mám také samostatně na malíčku. Nejkrásnější barevné přechody jsou podle mě Carise+Green, Indigo+Pink, Indigo+Gold a Green+Rose.

Teď se těším na další pokusy s těmito barvičkami a taky až zrcátko i náušnice dostanou průhledný kabátek z pryskyřice a budou se moct vydat do světa.

Žádné komentáře:

Okomentovat